Difference between revisions of "Category:Name-Personal (カナ順)"
| Line 25: | Line 25: | ||
|- | |- | ||
! [[Aristotle]] | ! [[Aristotle]] | ||
| − | | [[エウィスタロウ|'''エ'''ウィスタロウ]] ('''エ''' | + | | [[エウィスタロウ|'''エ'''ウィスタロウ]] ('''エ'''ウィsタtl) |
|- | |- | ||
! | ! | ||
Revision as of 03:05, 8 August 2023
Name (Personal)。
| Name | RK (REK) |
|---|---|
| Homer | ホウムウ (ホウムr) |
| Hesiod | ヘスィウドゥ (ヘスィウd) |
| Parmenides | パウメニディーズ (パrメニディーz) |
| Heraclitus | ヘウクライトゥス (ヘウkライトゥs) |
| Socrates | サクウティーズ (サkウティーz) |
| Plato | プレイロウ (pレイロウ) |
| Aristotle | エウィスタロウ (エウィsタtl) |
| Name | RK (REK) |
|---|---|
| Caesar | スィーズウ (スィーズr) |
| Cicero | スィスウォウ |
| Cato | ケイロウ |
| Virgil | ヴウジョウ (ヴrジョl) |
| Ovid | アヴィドゥ (アヴィd) |
| Augustine | アーグスティン (アーグsティn) |