Difference between revisions of "Category:Name-Personal (カナ順)"
| Line 28: | Line 28: | ||
|- | |- | ||
! [[Thucydides]] | ! [[Thucydides]] | ||
| − | | [[ | + | | [[スュースィディディーズ|スュー'''スィ'''ディディーズ]] (スュー'''スィ'''ディディーz) |
|- | |- | ||
! | ! | ||
Revision as of 08:04, 4 October 2023
Name (Personal)。
| Name | RK (REK) |
|---|---|
| Homer | ホウムウ (ホウムr) |
| Hesiod | ヘスィウドゥ (ヘスィウd) |
| Parmenides | パウメニディーズ (パrメニディーz) |
| Heraclitus | ヘウクライトゥス (ヘウkライトゥs) |
| Socrates | サクウティーズ (サkウティーz) |
| Plato | プレイロウ (pレイロウ) |
| Aristotle | エウィスタロウ (エウィsタtl) |
| Thucydides | スュースィディディーズ (スュースィディディーz) |
| Name | RK (REK) |
|---|---|
| Caesar | スィーズウ (スィーズr) |
| Cicero | スィスウォウ |
| Cato | ケイロウ |
| Virgil | ヴウジョウ (ヴrジョl) |
| Ovid | アヴィドゥ (アヴィd) |
| Augustine | アーグスティン (アーグsティn) |