Difference between revisions of "Category:Name-Personal (カナ順)"
| Line 13: | Line 13: | ||
|- | |- | ||
! [[Pythagoras]] | ! [[Pythagoras]] | ||
| − | | [[ | + | | [[ピセグウス|ピ'''セ'''グウス]] (ピ'''セ'''グウs) |
|- | |- | ||
! [[Parmenides]] | ! [[Parmenides]] | ||
Latest revision as of 13:43, 7 October 2023
Name (Personal)。
| Name | RK (REK) |
|---|---|
| Homer | ホウムウ (ホウムr) |
| Hesiod | ヘスィウドゥ (ヘスィウd) |
| Pythagoras | ピセグウス (ピセグウs) |
| Parmenides | パウメニディーズ (パrメニディーz) |
| Heraclitus | ヘウクライトゥス (ヘウkライトゥs) |
| Socrates | サクウティーズ (サkウティーz) |
| Plato | プレイロウ (pレイロウ) |
| Aristotle | エウィスタロウ (エウィsタtl) |
| Thucydides | スュースィディディーズ (スュースィディディーz) |
| Name | RK (REK) |
|---|---|
| Caesar | スィーズウ (スィーズr) |
| Cicero | スィスウォウ |
| Cato | ケイロウ |
| Virgil | ヴウジョウ (ヴrジョl) |
| Ovid | アヴィドゥ (アヴィd) |
| Augustine | アーグスティン (アーグsティn) |